افزایش صادرات عسل ترکیه

صادرات ترکیه

در آمد حاصله از صادرات عسل ترکیه به بیش از 18 میلیون دلار رسید

داده‌های اتحادیه صادرکنندگان «منطقه شرق دریای سیاه»، ترکیه نشان می‌دهد که میزان صادرات عسل کشور طی 10 ماه نخست سال‌جاری به 18 میلیون 406 هزار و 57 دلار رسیده است.

ترکیه در دوره زمانی ژانویه-اکتبر سال‌جاری بیش از 4 هزار و 146 تن از عسل تولیدی خود را به کشورهای مختلف جهان همچون؛ آلمان، ایالات متحده آمریکا، عربستان سعودی، کویت و اتریش صادر کرده است.

آلمان در این دوره 1461 تن عسل به ارزش 5 میلیون و 722 هزار و 981 دلار عسل از ترکیه وارد کرده است. این کشور بزرگترین واردکننده عسل از ترکیه بوده است.

با این حال آمریکا نیز با 3 میلیون و 498 هزار و 668 دلار و عربستان سعودی با 2 میلیون و 457 هزار 255 دلار، کویت با 1 میلیون و 27 هزار و 169 دلار و اتریش با 582 هزار و 870 هزار دلار در رده های بعدی قرار دارند.

در این دوره صادرات عسل ترکیه به کشورهایی همچون بلغارستان، بوسنی و هرزگوین، دوبی، لبنان، سومالی، افغانستان، مراکش و مغولستان که در سال گذشته صادرات نداشته٬ نیز صورت گرفته است.

همچنین بیشترین افزایش حجم صادرات عسل ترکیه به کشورهای آلمان، عربستان سعودی و بلژیک صورت گرفته است.

صفت کالیونجو، رئیس هیئت مدیره اتحادیه صادرکنندگان «منطقه شرق دریای سیاه» در این رابطه اظهار داشت: علاقه کشورهای دیگر به عسل ترکیه روز به روز در حال افزایش است.

منبع

نظر دهید
میانگین نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ