شرایط تمدید اقامت توریستی تورکیه تغییر کرد

پاسپورت ترکیه

تمدید اقامت موقت توریستی تورکیه از اول جنوری 2020 برای اتباع خارجی به یک سال محدود شد

تمدید اقامت موقت توریستی ترکیه از اول جنوری 2020 برای اتباع خارجی به یک سال محدود شد.

بر اساس مصوبه جدید در مورد بند “e” ماده یک قانون “6458/31 اتباع خارجی و حفاظت بین‌المللی” در باره اخذ و تمدید اقامت موقت توریستی در تورکیه، اتباع خارجی به جز شهروندان کشورهای عضو سازمان همکاری توسعه واقتصادی، اتحادیه اروپا، فدراسیون روسیه و جمهوری خلق چین ازاول  جنوری سال 2020 اقامت موقت گردشگری را به مدت یک سال اخذ خواهند کرد.

مطابق این طرح جدید، متقاضیان تمدید اقامت موقت توریستی صرفا میتوانند حداقل پس از گذشت یک سال از پایان مهلت اقامت یک ساله توریستی خود دوباره به دریافت این اقامت مراجعه کنند.

به گفته مسئولین اداره مهاجرت تورکیه، مراجعت‌هایی که قبل از تاریخ اول جنوری 2020 انجام گرفته است، ولو تاریخ رجوع آن ها بعد از این تاریخ نیز موکول شده باشد، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

بر این اساس، اتباع خارجی از جمله شهروندان افغانستان و ایران میتوانند پس از پایان مهلت اقامت موقت توریستی، طبق مقررات موجود بین کشور متبوع و تورکیه به اینکشور ورود و خروج کنند. اتباع خارجی در هر 180 روز سال مجموعا میتوانند 90 روز در تورکیه اقامت داشته باشند.

در همین زمینه متقضیان در صورت پایان مهلت اقامت توریستی‌شان و حائز بودن شرایط لازم میتوانند از موارد دیگری مانند تحصیل، مالکیت اموال غیرمنقول یا اجازه کار که در سایت «www.gov.tr» نیز اعلام شده است، اقامت تورکیه را اخذ کند.

منبع: سایت خبرگزاری تی آر تی ترکیه

نظر دهید
میانگین نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ