شرایط خرید ملک در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

خرید ملک در ترکیه طی سالهای اخیر یکی از پرطرفدارترین روش های اخذ اقامت و مهاجرت به ترکیه بوده و توانسته توجه ایرانیان بسیاری را به خود جلب کند. اقامت در ترکیه می تواند به اخذ پاسپورت این کشور منجر شود. پاسپورت ترکیه با توجه به ارزش و اعتباری بین المللی که دارد یکی از ساده ترین روش های مهاجرت است که البته هزینه و بودجه بالایی می طلبد. برای آشنایی بیشتر با شرایط و مزایای خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه با ما همراه باشید.

خرید ملک در ترکیه
خرید ملک در ترکیه

چرا ترکیه؟ 

برای بسیاری این سوال مطرح می آید که چرا بسیاری از متقاضیان مهاجرت می خواهند از طریق خرید ملک در ترکیه راه خود را آغاز کنند. باید به این مهم توجه داشته باشید که نزدیکی فرهنگی و جغرافیایی ما به ترکیه موجب شده تا بتوانیم به راحتی با مردم این کشور ارتباط برقرار کرده و در کنارشان زندگی کنیم. از سوی دیگر این روش علی رغم هزینه های متفاوتی که دارد نوعی سرمایه گذاری در کشوری است که آتیه خوبی داشته و از شرایط با ثباتی برخوردار است. گذرنامه ترکیه اعتبار خوبی دارد و می تواند مهاجرت به هر نقطه دیگر از جهان را ساده کند. به این ترتیب متقاضیان اقامت در ترکیه علاوه بر خرید ملک که خود نوعی سرمایه گذاری برای آینده است، از این پل برای سفر به دیگر کشورهای جهان استفاده کرده و پاسپورتی با ارزش و بدون محدودیت ویزا خواهند داشت.

روند خرید ملک در ترکیه 

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق ملک روشی مهاجرتی-سرمایه گذاری بود که با تصویب از سوی اردوغان رئیس جمهور ترکیه شکلی قانونی یافت. به این صورت متقاضیان می توانستند با خرید ملک، خانه و یا آپارتمان به ارزش 250 هزار دلار، برای اقامت و پاسپورت ترکیه درخواست دهند.

مزایای خرید ملک در ترکیه 

اما خرید ملک در ترکیه چه مزیتی دارد. علاوه بر شهروندی و پاسپورتی معتبر شما می توانید از مزایای بسیار زیادی برخوردار شوید.

با توجه به تورم 40 درصدی در ایران و قیمت سرسام آور ملک که هر سال گران تر از سال قبل است، مردم معمولا نمی توانند به دلیل نوسان قیمت ها برنامه ریزی درستی برای خرید ملک، زمین یا سرمایه داشته باشند. این در حالی است که وضعیت خرید ملک در ترکیه به مراتب از ثبات بیشتری برخوردار است و سقف قیمت ها در مناطق گران قیمت از متری 120 میلیون گران تر نخواهد بود و میانگین قیمت نیز بین 9 تا 10 میلیون است. این ثبات و مشخص بودن قیمت به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید برای سرمایه گذاری های آینده برنامه ریزی کرده و نگران نوسان قیمت نباشید.

از سوی دیگر با توجه به مهاجرت روز افزون دانشجویان و خانواده ایرانی، شرکت های ساخت و ساز و عمرانی پروژه های متعددی را به بهره برداری رساندند یا در دست اجرا دارند. این مهم موجب شده تا متقاضیان خرید ملک در ترکیه انتخاب های متنوعی را داشته باشند و بتوانند از میان گزینه های متنوع انتخاب کنند.

خرید ملک در ترکیه
خرید ملک در ترکیه

پروسه دریافت پاسپورت بعد از خرید ملک 

بعد از خرید ملک در ترکیه با ارزش 250 هزار دلاری، باید با مراجعه به اداره ثبت زمین و املاک ترکیه درخواست پاسپورت دهید. بعد از ارزشیابی و بررسی مدارک، اداره اسناد و املاک حساب بانکی و انتقال وجه را بررسی می کند تا مطمئن شود وجه لازم برای خرید ملک پرداخت شده است.

در صورت صحت تمام بررسی ها، بعد از 7 روز کاری نامه تاییدیه صادر شده و شما می توانید درخواست پاسپورت ترکیه داده و مجوز اقامت در ترکیه را بگیرید.

در این پروسه و بعد از اخذ پاسپورت در ترکیه شما علاوه بر اینکه شهروند کشوری با ثبات هستید، پاسپورتی معتبر دارید و با آن می توانید به بیشتر کشورهای دنیا به راحتی سفر کنید.

خرید ملک در ترکیه یکی از مهمترین و سریع ترین روش ها برای اقامت است. پس نگران نباشید و بعد از مشورت با متخصصان مهاجرت ما مسیر جدید زندگی را شروع کنید.

پاسپورت ترکیه
پاسپورت ترکیه
نظر دهید
میانگین نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ