معروفترین برندهای پوشاک ترکیه

معروفترین برندهای پوشاک ترکیه و پیشرفتی که این کشور در صنعت پوشاک داشته است، امروزه در سراسر جهان شناخته شده و این برندها در بسیاری از کشورهای دنیا شعبه دارند. صنعت پوشاک رفته رفته به یکی از قطب های مهم در اقتصاد ترکیه تبدیل شده است.

ترکیه همواره در تجارت بین شرق و غرب نقش مهمی ایفا کرده است و در حال حاضر نیز در صنعت مد و پوشاک به یکی از برترین کشورهای منطقه تبدیل شده است. معروفترین برندهای پوشاک ترکیه، مردم جهان را به خیابان های استانبول میکشاند و استایل روز ترکیه را به سراسر دنیا صادر می‌کند.

معروفترین برندهای پوشاک ترکیه

محبوبترین و معروفترین برندهای پوشاک ترکیه اکنون می‌توانند در مراکز شیک و لاکچری در سراسر جهان، از لاس وگاس و دبی گرفته تا برلین، توکیو و مسکو دیده شوند. آنها به رقابت با غول های بزرگ پوشاک مانند Zara، H & M، Mango و غیره می‌پردازند.

این برندها معمولا با ترکیبی از استانداردهای بین المللی و سبک بومی فرهنگ ترکیه ارائه می‌شوند. نام طراحان برجسته‌ای مانند Erdem Moralioğlu ،Bora Aksu و Hussein Chalayan سبب جلب توجه بسیاری از طراحان و سرمایه گذاران این صنعت به پوشاک ترک شده است.

برند MAVI

Mavi یکی از معروفترین برندهای پوشاک ترکیه و نام تجاری شلوار جین است که در سال 1991 در استانبول، ترکیه تاسیس شده است.

این برند، پوشاک جین را برای زنان و مردان تولید می‌کند و عمدتا گروه سنی جوانتر را هدف قرار می‌دهد. دفتر اصلی ماوی در ترکیه و شعبه های آن در ایالات متحده آمریکا، کانادا، آلمان، هلند، روسیه و استرالیا مستقر هستند.

این برند دارای 425 شعبه در ترکیه و خارج از کشور است که حدود 62 شعبه آن خارج از ترکیه واقع شده و 3605 نفر کارمند دارد. طبق آمار بدست آمده، بیش از 8.9 میلیون تکه از پوشاک ماوی در سال 2017 در جهان فروخته شد. کیفیت بالا و قیمت‌های مقرون به صرفه نقش مهمی در توسعه فعالیت شرکت داشته است.

بزرگترین فروشگاه های ماوی در نیویورک، ونکوور، مونترال، استانبول، برلین، فرانکفورت، دوسلدورف، هامبورگ و مسکو هستند. نام این شرکت از کلمه ترکی “Mavi” به معنای آبی گرفته شده است. بزرگترین کارخانه آن در شهر چرکوزی واقع در استان تکریزد است.

برند IPEKYOL

هنگامی که زنان در جوامع بشری فعالیت خود را در اجتماع و در زمینه‌های تجاری آغاز کردند، طراحان مد با چالش جدیدی مواجه شدند؛ آنها مجبور بودند سبک جدیدی از مد و پوشاک را که مطابق با زندگی پرمشغله‌ی زنان شاغل باشد، ایجاد کنند.

بر همین اساس، ایپک یول (IPEKYOL) برای ارائه خدمات به زنان فعال اجتماع و شهری بیش از 25 سال پیش، شروع به طراحی لباس برای بانوانی کرد که اکثر روزهای خود را در دفتر کار می‌گذرانند.

براساس ایده‌ی اولیه که در سال 1986 ساخته شد؛ اولین فروشگاه Ipekyol در سال 1989 در استانبول تاسیس شد و این برند به صورت رسمی تاسیس شرکت در ترکیه را انجام داد.

ایپک یول امروزه یکی از معروفترین برندهای پوشاک ترکیه در زمینه پوشاک بانوان است.

این برند، در حال حاضر محصولات خود را در 7 کشور دنیا از قبیل قبرس، شمال عراق، آذربایجان، بحرین، کویت، قطر و عربستان سعودی می‌فروشد.

فروشگاه های Ipekyol معمولا در ورودی مراکز خرید قرار دارند، درست در کنار مغازه های اصلی رقبا. در مجموع 142 فروشگاه از این برند در ترکیه وجود دارد.

ایپک یول در حال توسعه‌‌ی مجموعه‌ای برای بازارهای محلی و جهانی برای برآورده ساختن نیازهای زنان شهری مدرن است که می‌خواهند کیفیت زندگی خود را در تمام جنبه های زندگی افزایش دهند.

این برند که یکی از پیشروان مد و طرح های خلاقانه در صنعت پوشاک ترکیه است، در سال 2015 با طراح موفق ترکیه Zeynep Tosun همکاری کرد. این همکاری تا فصل پاییز و زمستان سال 2017-2016 سبب موفقیت چشمگیر این برند در ترکیه شد.

برند Koton

در سال 1988 یک زوج جوان در ترکیه تصمیمی مهم برای ایجاد تغییر در زندگی خود گرفتند؛ “آقای ییلماز” افسر دریایی و همسرش گولدن که یک معلم بود، تصمیم گرفتند در صنعتی که برای آنها کاملا ناشناخته بود، سرمایه گذاری کنند: صنعت نساجی!

این زوج در حدود سی سال پیش در فصل تابستان یک فروشگاه در محله‌ی Kuzguncuk که در بخش آسیایی استانبول قرار داشت را افتتاح کردند. این فروشگاه که تنها 25 متر مربع بود، نخستین فروشگاه کوتون بود.

امروزه نام تجاری Koton جزو معروفترین برندهای پوشاک ترکیه است؛ کوتون دارای 370،000 متر مربع فضای تجاری در بیش از 300 فروشگاه در ترکیه، 205,000 متر مربع فضای تجاری در بیش از 210 فروشگاه در 28 کشور جهان و در مجموع حدود 10,000 کارمند در سراسر دنیاست.

یکی از اساسی‌ترین دلایل موفقیت کوتون ارائه طرح های بسیار متنوع در محصولات خود است. در برنامه های بلند مدت این برند گفته شده که تا سال 2025 در تمام 5 قاره جهان شعبه خواهد داشت؛ خطوط تولید در زمینه‌های مختلف نیز هر ساله با لباس های مردانه، لباس های زنانه، لباس های کودکان و مجموعه های زینتی گسترش می‌یابند.

برند Sarar

سارار که یکی از رهبران صنعت پوشاک ترکیه است، فعالیت تجاری خود را در Eskisehir در سال 1944 آغاز کرد.

امروزه شرکتی که عبدالرحمان سارار پایه ابتدایی آن را در یک فروشگاه پوشاک 12 متر مربعی پایه گذاری کرد، تولید خود را در بخش نساجی و پوشاک با سه کارخانه‌ی تولیدی در مساحت 120.000 متر مربع، کارخانه منسوجات خانگی و پیراهن در مساحت 185.000 متر مربع و در نهایت، واحد تولید پوشاک زنانه در Bomonti استانبول دنبال می‌کند.

Sarar که با مارک های جهانی در بخش پوشاک با کمک بیش از 5000 کارمند و با کیفیت بالا رقابت می‌کند، خدمات خود را در بیش از 180 فروشگاه در 80 شهر خارج از کشور و 75 شهر در ترکیه ارائه میدهد. در واقع امروزه سارار در 5 قاره و 55 کشوردر تمام دنیا مشغول فعالیت است.

برند LC Waikiki

LC Waikiki در سال 1988 توسط طراح فرانسوی جرجس امویال و شریک زندگی اش در فرانسه تاسیس شد.

نام این برند از LC Waikiki را با اضافه کردن کلمه “Waikiki” (با اشاره به Waikiki Beach معروف) به “LC” که اول حروف کلمه ی “Les Copains” به معنی “دوستان” در فرانسه است، به دست آمده است.

در سال 1997 و در طی تحقیقات انجام شده در مورد چگونگی گسترش کار، شرکت تصمیم گرفت که LC Waikiki را که تا آن زمان یک نام تجاری فرانسوی  بود، در ترکیه پرورش دهد و در همین راستا ثبت شرکت در ترکیه را انجام داد.

ال سی که از آن تاریخ یک نام تجاری ترک محسوب می‌شود، در ابتدا با تاسیس 21 فروشگاه در ترکیه فعالیت خود را آغاز کرد.

LC Waikiki به عنوان یکی از معروفترین برندهای پوشاک ترکیه امروزه دارای بیش از 16 درصد سهم بازار است. این برند 407 فروشگاه در سراسر ترکیه و 106 فروشگاه دیگر در سراسر جهان در سال 2013 داشت و با شعار «هر کس سزاوار پوشیدن لباس خوب است» به گسترش فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

برند Defacto

از نخستین روزهای تاسیس اولین فروشگاه Defacto در سال 2005، این برند در میان مارک های پیشرو در بخش پوشاک و مد در ترکیه جایگاه خود را مشخص کرد. با 324 فروشگاه داخلی و 123 فروشگاه در خارج از کشور، دی فکتو خود را به عنوان یکی از شرکت های برتر صنعت پوشاک در ترکیه تا پایان سال 2017 مطرح کرد.

می‌توان گفت Defacto تجربه ای گرانبها را در زمان کوتاه به دست آورد و همین موضوع سبب رشد سریع آن و ورود به بازارهای خارجی شد. اولین شعبه‌ی خارج از کشور این برند در قزاقستان در فوریه 2012 افتتاح شد.

پس از آن Defacto در 27 کشور از جمله قزاقستان، عراق، مصر، بلاروس، مراکش، تونس، کوزوو، آلبانی، صربستان، گرجستان، روسیه، بوسنی و هرزگوین، الجزایر، آذربایجان، اردن، قرقیزستان، لبنان، فلسطین، عربستان سعودی، پاکستان، مالزی، مولداوی، افغانستان، اوکراین، عمان و قبرس شمالی شعبه های خود را افتتاح کرد.

منبع : خبرگزاری anadolproperty

نظر دهید
میانگین نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ